Saksonia Szwajcarska – sesja ślubna | Szczecin – Drezno

Sesja ślubna w Saksonii Szwajcarskiej

Październik, godzina 4:00 – wysiedliśmy z auta. Była noc – wokół bardzo ciemno, jedynie blask księżyca wskazywał drogę :). Plan mieliśmy świetny, ale kto normalny spaceruje po nocy w skalistym lesie :O.

Pomysł na sesje zdjęciową w plenerze

Jesień wchodziła w swoją szczytową fazę, robiło się zimno. A miałem jeszcze do zrobienia parę sesji w plenerze. Znajomy polecił mi ciekawe miejsce. Szwajcarska Saksonia – park narodowy, pełen niesamowitych skał, momentami wyglądający jak wielki wąwóz w USA. Miejsce genialne i całkiem blisko. Rzuciłem pomysł dwójce naprawdę super ludzi, (tu możecie zobaczcyć ich sesje narzeczeńską). Łukasz mówi “pomysł jest tak odjechany i dziwny że wchodzimy w to”.

Park Narodowy w Saskiej Szwajcarii

Nationalpark Sächsische Schweiz

Saska Szwajcaria to określenie niemieckiej części Gór Połabskich. Połabskich ponieważ cały obszar przecina rzeka Łaba. Najbardziej znana miejscowość to Bastei. My jednak wybraliśmy dziksze tereny Parku – Kleiner Winterberg. To nie była zwyczajna plenerowa sesja ślubna, ale po nietuzinkowe zdjęcia trzeba się czasem wybrać dalej.

Wyruszyliśmy ze Szczecina ok 24:00, trasa przebiegała generalnie spokojnie. Złapał nas tylko jeden radar i kontrola niemieckiej służby celnej.

Ok 4:00 byliśmy na miejscu. Ciemno głucho, gdzieniegdzie słychać szemrzący strumień. Czekał nas ok 1.5h marsz w górę, oczywiście z czołówkami na głowach :), w odpowiednich butach i strojach. Nad głowami górował księżyc i konstelacja Oriona. Było ciepło, 15°C i bardzo wietrznie.

Na miejscu byliśmy totalnie sami, jednak z minuty na minutę zaczęło przybywać entuzjastów wschodów słońca, do którego mieliśmy jeszcze dobre 1.5h. Mogliśmy się rozejrzeć, przebrać i działać.


Czy było barto poświecić 24h na taki trip? Myślę, że tę wyprawę zapamiętamy do końca życia. Zobaczyliśmy fenomenalne miejsca – Drezno (cudowne, polecam bardzo -będzie o tym oddzielny wpis) czy Park Saskiej Szwajcarii (równie niesamowity). Zapraszam do oglądania.

YOUR COMMENT

NAME
EMAIL
WEBSITE
COMMENT

next one

Najlepsze zdjęcia ślubne 2020 roku